Anna Trawczyńska Architekt wnętrz Poznań

Projektowanie wnętrz w Poznaniu – cennik

Kupiliście dom lub mieszkanie i zastanawiacie się, ile będzie kosztowało wykonanie projektu aranżacji wnętrza? A może mieszkacie w mieszkaniu lub domu, w którym nie czujecie się dobrze i chcielibyście mieć wszystko urządzone tak, jak marzyliście, ale nie wiecie od czego zacząć? Przeraża Was ilość decyzji które trzeba podjąć – wybór kolorów, wyposażenia, rodzaju płytek, podłogi, blatów oraz połączenie tego wszystkiego ze sobą tak, aby Wasz dom był spójny, funkcjonalny oraz piękny i potrzebny jest Wam dobry projektant, architekt lub dekorator wnętrz? Jeśli tak, jesteście we właściwym miejscu!

Jestem projektantką wnętrz z ponad dziesięcioletnim, bogatym doświadczeniem w tworzeniu wnętrz i ich aranżacji. Projektowałam już wiele domów jednorodzinnych, mieszkań, apartamentów, również na wynajem, czy obiektów użyteczności publicznej. Zawsze staram się, aby każdy wykonany przeze mnie projekt był niesztampowy i absolutnie niepowtarzalny. W zależności od rodzaju wybranego pakietu usług w cenie realizowanego projektu wnętrza mogą znajdować się takie elementy jak wizualizacje wnętrza, animacje 3d, rysunki techniczne oraz wykaz użytych materiałów wykończeniowych potrzebnych do realizacji profesjonalnie zaprojektowanego wnętrza.

Cena za projekt

Ile kosztuje projekt aranżacji wnętrz i od czego zależy cennik?

Dokładne oszacowanie cennika projektowania i aranżacji wnętrz nie jest łatwe, ponieważ na ostateczną cenę tego typu usług składa się wiele czynników. Każdy dobry projektant wnętrz bierze pod uwagę przede wszystkim:

  • zakres projektu – czy ma być to projekt koncepcyjny czy kompleksowy, różnice możecie zobaczyć tutaj
  • ilość projektowanych/aranżowanych metrów kwadratowych powierzchni (często im większe zamówienie tym cena za metr kwadratowy jest niższa)
  • Liczba projektowanych pomieszczeń – przykładowa cena za projekt pomieszczenia takiego jak kuchnia lub sypialnia to u mnie kwota ok. 2900 zł. W tej cenie znajduje się projekt – profesjonalna wizualizacja 3D, rzuty 2D z najoptymalniejszym układem funkcjonalnym z pełną listą wyposażenia oraz podaniem miejsc gdzie kupić wszystkie składowe wnętrza ( tapety, łóżko, wezgłowie, lampy, dywan, sofa, biurko, krzesło, meble), jak również z przeliczeniem ile potrzebujemy okładzin ściennych ( np. tapety lub innych mniej standardowych produktów)
  • stopień skomplikowania przestrzeni (czy ma być to tylko projekt koncepcyjny wnętrza pojedynczych pomieszczeń – kuchni, łazienki czy aranżacja całego domu lub mieszkania) Zwykle im więcej pomieszczeń tym cena może być niższa.
  • Czy potrzebny jest nadzór nad realizacją

Etapy projektu wpływające na jego cenę

Poznanie oczekiwań Inwestora odnoście projektu oraz oczekiwań dotyczących pracy architekta.

Głównym celem tworzonych projektów wnętrz jest ich dostosowanie do oczekiwań oraz wizji Klienta, dotyczy to kwestii funkcjonalnych oraz estetycznych, dlatego punktem wyjścia do rozpoczęcia każdych prac projektowych jest analiza Waszych oczekiwań i potrzeb. Współpracę rozpoczynamy od spotkania, które umożliwia pełne zapoznanie się z wymaganiami i wizją wnętrza. Podczas spotkania omawiany jest sposób wykorzystania poszczególnych pomieszczeń, poznaję Państwa preferencję odnośnie stylu, kolorystyki i materiałów, czy codziennego funkcjonowania w projektowanej przestrzeni. Spotkanie może być na żywo lub online, jeżeli w taki sposób wykonywany jest projekt.

Inwentaryzacja wnętrz

Przeprowadzenie inwentaryzacji jest podstawą do rozpoczęcia prac projektowych i sporządzenia rysunków technicznych. Wykonywana jest w celu uzyskania dokładnego obrazu pomieszczeń. Czasem projekt jest wykonywany na podstawie rzutów od Inwestora – deweloperskich lub rzutów architektonicznych budynku, o ile są precyzyjne.

Układ funkcjonalny

Propozycje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza przygotowywane są na podstawie oczekiwań i wytycznych ustalonych na pierwszym spotkaniu. Chodzi o to aby przeanalizować wszystkie potrzeby oraz maksymalnie wydobyć potencjał wnętrza. Jest to istotny moment w procesie projektowym, gdyż ustalane są główne zmiany budowlane np. zmiany w układzie ścian działowych. Układ funkcjonalny u większości projektantów przedstawiany jest w formie rzutów 2D, jednakże wieloletnia praktyka pozwala mi pokazać ten etap pracy już w wersji 3D. To ogromna pomoc dla Was ponieważ nie trzeba sobie wyobrażać czy dany układ będzie nam pasował, tylko dokładnie widać ile mamy np. miejsca przy stole, czy jest odpowiednia ilość miejsc do przechowywania a nawet jak rozłożą się dekoracje lub ewentualna sztuka we wnętrzu, które będą stanowić o charakterze Waszego domu! I po tylu latach pracy nie wyobrażam sobie innej formy prezentowania projektu, wiem że jest ona dla Was najlepsza! Z samego rzutu 2D nie każdy jest w stanie podjąć decyzję odnoście tego czy chce tak mieszkać czy nie.

Wizualizacje 3d – projekt wnętrz

Tak jak pisałam powyżej propozycja najbardziej optymalnego układu funkcjonalnego jest przedstawiana na wizualizacji 3D. Wizualizacja to trójwymiarowe przedstawienie projektowanej przestrzeni, które wygląda podobnie jak zdjęcie naszego przyszłego wnętrza. Wizualizacje pozwalają zobaczyć jak wyglądać będą poszczególne pomieszczenia wraz ze wszystkimi szczegółami – oświetleniem, wyposażeniem, dekoracjami. Na tym etapie planowana jest też architektura wnętrza, wizualizacje obejmują kolorystykę, układ mebli czy oświetlenie ścian i sufitów. Dzięki nim nim Klient poznaje styl oraz charakter wnętrza. Wizualizacje 3d zawierają zatem informację, które z pewnością ułatwią Wam podjęcie decyzji odnośnie finalnego wyglądu wnętrza. Oczywiście istnieje możliwość wniesienia zmian do zaprezentowanej wersji ale wierzcie mi, że po dokładnym omówieniu wnętrza na spotkaniu ilość takich poprawek jest sporadyczna! Niemniej jednak wszelkie Wasze sugestie zostaną uwzględnione.

Dokumentacja projektowa

Po ukończeniu powyższych etapów architekt wnętrz opracowuje szczegółowy projekt techniczny. Dokumentacja techniczna pozwala na zrealizowanie projektu zgodnie z ustaloną wizją, obejmuje ona komplet rysunków technicznych wraz z opisami, które umożliwią wykonawcom wycenić oraz wykonać elementy zgodnie z projektem.

Nadzór autorski wykonany przez projektanta wnętrz

Nadzór autorski w postaci wizyt na budowie ma na celu kontrolowanie zgodności realizacji robót budowlanych z dokumentacją techniczną. Pozwala on na uniknięcie błędów oraz umożliwia pełną kontrolę nad każdym z etapów realizacji projektu. To dodatkowa usługa, wyceniana w zależności sposobu zaangażowania architekta wnętrz oraz potrzeb Inwestora.

Jeśli poszukujecie odpowiedzi na pytania dotyczące projektowania i aranżacji wnętrz oraz interesują Was ceny wymienionych usług, zachęcam do kontaktu z dobrymi projektantami z miasta Poznań. Będzie mi ogromnie miło, jeżeli zdecydujecie się na mnie.

Zamów bezpłatną i szybką wycenę