Proces projektowy jest bardzo prosty…

Twoje potrzeby są dla mnie zawsze najważniejsze!

Na ich podstawie powstaje niepowtarzalny projekt.

Projektuję w wyznaczonym przez Ciebie budżecie.

Możemy się spotkać osobiście lub online – jak Ci wygodniej.

Wycena jest zawsze niezobowiązująca. Nic Cię nie kosztuje sprawdzić ile kosztuje projekt realizacji Twojego wnętrza. Po prostu zadzwoń lub wyślij maila z rzutem. To tyle.

Projektowanie wnętrz współpraca z projektantem

Do wymarzonego domu dzieli Cię tylko 10 kroków!

1Spotykamy się aby omówić szczegółowo Twoje potrzeby, budżet lub wysyłam formularz z pytaniami (opcja do wyboru)
2Robię pomiary lub projektuję na dostarczonych rzutach
3Szczegółowo analizuję potencjał pomieszczenia uwzględniając wszystkie Twoje założenia
4Przedstawiam gotowe propozycje OD RAZU W FORMIE WIZUALIZACJI 3D
5Przedstawiam wizualizacje do Twojej analizy i czekam na ewentualne korekty
6Nanoszę na projekt wszystkie sugestie zmian lub ewentualne poprawki
7Tworzę rysunki techniczne – elektryka, hydraulika, układy funkcjonalne ścian, kłady ścian
8Tworzę zestawienie wyposażenia oraz użytych materiałów ( podłogi, ściany, sufity) wraz z cenami i wskazaniem miejsca zakupu
9Prowadzę nadzór nad realizacją, jeżeli jest taka konieczność (usługa dodatkowa)
10Pomagam na każdym etapie do zakończenia realizacji Tobie i wykonawcom

Zadzwoń – umówmy się na rozmowę, aby porozmawiać o Twoim wnętrzu +48 606 197 362.

Ogólne etapy projektu

ETAP 0

PROCES PRZED ROZPOCZĘCIEM PROJEKTU

Cały proces projektowania wnętrza, od strony projektanta to setki godzin, poczynając od spotkania z Inwestorem, ewentualną inwentaryzację, dokładne przemyślenie i opracowanie najbardziej korzystnego i optymalnego układu funkcjonalnego po zaprojektowanie wnętrza za pomocą wizualizacji i przekazanie wszystkich rysunków wytycznych, materiałów i zestawienia wyposażenia, plus ewentualny nadzór.

Aby efekt końcowy był dokładnie taki jak na wizualizacjach niezbędny jest dokładny plan i otrzymanie szczegółowych wytycznych do wykonania projektu.

Dlatego etap ten obejmuje – wstępne omówienie projektu, przekazanie informacji, materiałów, przygotowanie oferty, podpisanie umowy, przekazanie dokładnych rysunków lub wykonanie inwentaryzacji, przesłanie szczegółowego formularza z pytaniami lub spotkanie mające na celu omówienie wnętrza, w zależności od preferencji Inwestora.

ETAP 1

UKŁAD FUNKCJONALNY i KONCEPCJA PROJEKTOWA

Odpowiednie przemyślenie i opracowanie układu funkcjonalnego to podstawa dobrze wykonanego projektu wnętrza. To fundament całego procesu projektowego. W odpowiednim zaplanowaniu najoptymalniejszego zdecydowanie pomaga doświadczenie architekta ponieważ na tym etapie należy przemyśleć wiele spraw.

Aby docelowy układ był jak najbardziej dopasowany do Państwa potrzeb i stylu życia warto przekazać architektowi wnętrz jak najwięcej informacji, które są ważne do uzyskania pożądanego efektu.

W tym celu omawiamy szereg spraw, zdjęć, inspiracji, wizualizacji które obrazują klimat i charakter wnętrz, które chcieliby Państwo uzyskać.

Aby jak najlepiej pokazać ten kluczowy element projektowane przeze mnie wnętrza pokazuję od razu w wersji fotorealistycznej wizualizacji 3D. To wyróżnik spośród innych firm, ponieważ w większości przypadków układ funkcjonalny jest pokazywany jedynie na rzutach 2D – czyli płaskim rzucie z góry.

Zaletą takiego podejścia do projektowania jest możliwość przedstawienia wszystkich aspektów proponowanego rozwiązania – funkcjonalności, możliwości aranżacyjnych, poczynając od sprawnej komunikacji, ergonomii, umiejscowienia całości wyposażenia, aż po same dekoracje lub ewentualnie umieszczoną w projekcie sztukę. Wszystkie te elementy wpłyną na końcowy efekt.

Przedstawiona koncepcja to trójwymiarowy obraz tego, jak może w przyszłości wyglądać Twój wymarzony dom, apartament czy mieszkanie na wynajem. Na tym etapie zapadają również decyzje dotyczące wyglądu projektowanej przestrzeni – kolorów, zastosowanych faktur, struktur, materiałów, wyposażenia.

Oczywiście do zaprezentowanej koncepcji jest możliwość wprowadzania wszelkich korekt, poczynając od zmiany układu po detale, aż po zatwierdzenie ostatecznie wypracowanej koncepcji.

Dodam, że takie podejście to znacznie większe wyzwanie dla architekta ale też ogromna, niesamowita korzyść dla Państwa!

ETAP 2

WYBÓR KONKRETNYCH MATERIAŁÓW i WYPOSAŻENIA

Na tym etapie omawiamy wybrane materiały, które przedstawione zostały wcześniej na wizualizacjach lub dodatkowych prezentacjach.

Zwykle posiadam większość proponowanych materiałów lub staram się ograniczyć do minimum konieczność jeżdżenia po wielu sklepach w poszukiwaniu materiałów wykończeniowych.

Spotkanie materiałowe to moment w którym bardzo ważne, abyśmy spotkali się „na żywo”, ponieważ zdjęcia, wizualizacje nie zawsze oddają fakturę materiału, kolorystykę, strukturę czy usłojenie drewna. Jeżeli decydujemy się na kamień naturalny, sprawdzam możliwość zobaczenia całej dużej płyty, a nie jedynie małego fragmentu, który nie zawsze oddaje docelowy układ i ilość żył. Ważne jest, aby materiały zobaczyć takie, jakie są w rzeczywistości. Staram się przygotować to tak, aby można było zobaczyć materiały obok siebie, aby na tym etapie mieć pewność, jak wszystko ze sobą współgra i harmonizuje.

Poza układem funkcjonalnym to jeden z ważniejszych momentów projektowych i mój absolutny konik. Jednym z moich priorytetów jest to, aby projektowane przeze mnie wnętrza były spójne i przemyślane od wejścia po ostatnie pomieszczenie, dlatego wybór tak wielu elementów i odpowiednie ich ze sobą dopasowanie jest w mojej ocenie kluczowe do osiągnięcia jak najefektowniejszego wnętrza.

ETAP 3

RYSUNKI TECHNICZNE DLA WYKONAWCÓW ORAZ RYSUNKI MEBLI STOLARSKICH

Rysunki techniczne to najmniej kreatywna, żmudna, ale też najważniejsza część projektu. Rysunki wykonawcze stanowią dokładną instrukcję dla poszczególnych wykonawców jak mają realizować projekt. Znajdują się tam na przykład takie informacje jak – jaki rodzaj płytek zostanie wykorzystany w projekcie, gdzie położyć, z którego miejsca zacząć układanie. Jest tam tez szczegółowy rozrys elektryki – wszystkich rodzajów lamp, podświetleń, miejsc zapalania, a także wszystkich gniazdek. Znajduje się tam tez rozkład hydrauliki pod projektowane wnętrze oraz pod konkretnie wybraną armaturę i sanitariaty.

Szczegółowy rozrys mebli w kuchni, garderobie czy pozostałych pomieszczeniach pokażą stolarzowi z jakiego materiału, w jakim kolorze i z jakim detalem ma powstać dany mebel.

Znajdują się również informacje jakiej użyć tkaniny do tapicerki, w jaki sposób wykonać tapicerowanie wezgłowia lub szafy w holu. Po przekazaniu rysunków technicznych architektury wnętrz, następuje ich omówienie, ewentualne wprowadzenie korekt i zatwierdzenie.  

ETAP 4

ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW WRAZ Z CENAMI

Oferuję nie tylko samo zestawienie elementów wyposażenia ale także wycenę. Opcja z wyceną zajmuje zdecydowanie więcej czasu w przygotowaniu i jest już zwykle wliczona w ofertę, którą otrzymasz w ujęciu kompleksowym. Zestawienie to lista zakupów wybranych wcześniej materiałów wykończeniowych (płytki, deski, tapety, armatura, ceramika, etc.) i elementów wyposażenia wnętrz (krzesła, lampy. zasłony, dywany, etc.) Zawsze staram się zmieścić w wyznaczonym przez Inwestorów budżecie i wybierać takie materiały i elementy wyposażenia które wpisują się w założenia, jednocześnie dbając o jakość wykończenia.

Wierzę, że w projektowaniu wnętrz liczy się nie tylko budżet ale przede wszystkim pomysł!

Kolejnym etapem może być oczywiście nadzór – czyli sprawdzenie czy wszystko na realizacji przebiega zgodnie z założeniami.

Jeżeli chcesz napisz do mnie na: kontakt@annatrawczynska.com
lub po prostu zadzwoń : +48 606 197 362

Projektowanie wnętrz Poznań, architekt wnętrz Poznań